OFFICIAL BLACK BELTS:

 

  TWYLA B. ORR (4th DAN) --- K

  BOUNSOUAN SYBOUTLAN (1st DAN)

  ROBERT C. HENDERSON (3rd DAN)

  CHRISTOPHER L. CLIFTON (1st DAN) --- K

  JIM R. FUNDERBURK (1st DAN)

  JOSEPH K. ARMSTRONG (2nd DAN)

  JOSHUA L. WALKER (1st POOM)

  WESLEY P. INDHARASOPHANG (2nd DAN)

  TRAVIS J. MANNING (2nd DAN)

  TRAVIS T. INDHARASOPHANG (2nd DAN)

  HARRISON J. MOSKOWITZ (1st POOM)

  RICHARD Y. WANG (1st POOM)

  JUAN C. GUTIERREZ (1st DAN)

  DALTON L. ARMSTRONG (3rd POOM)

  CODY S. WENTZ (1st POOM)

  JI-SOO KWON (2nd DAN) --- K

  BRETT A. REID (2nd POOM)

  CHRIS K. McPETERS (1st POOM)

  BRIAN F. SULLIVAN (2nd DAN)

  ALEXANDER W. BUMGARDNER (1st DAN) --- K

  JESSE T. WINECOFF (1st POOM)

  PAUL R. SLADE (2nd DAN)

  BOBBY K. QUACH (1st POOM)

  JOSEPH T. WYKLE (2nd DAN) --- K

  HUGH K. QUACH (1st POOM)

  MADDIE J. WINECOFF (1st POOM)

  ROBERT A. GRANT (3rd DAN) --- K

  NATHAN D. BUMGARDNER (1st POOM)

  KATHERINE C. DODD (1st POOM)

  AMIR A. FEINBERG (1st POOM)

  CODY D. BISHOP (3rd DAN) --- K

  ALEXIA C. FOY (2nd POOM)

  CHARLES A. FOY, JR. (2nd POOM)

  CYNTHIA R. WALL (1st DAN) --- K

  TIMOTHY W. HUMPHRIES (1st POOM) --- K

  LAUREN N. DUNN (3rd DAN) --- K

  MAKAYLA B. WYKLE (3rd DAN) --- K

  LARRY J. MEEKS, JR. (1st DAN)

  CLARENCE W. WHITLOCK (1st DAN) --- K

  NATALIA E. SANCHEZ (1st POOM) --- K

  CASEY B. SMITH (2nd POOM) --- K

  NICHOLAS E. FARMER (3rd POOM) --- K

  MONICA S. STEWART (1st DAN) --- K

  BAILEY E. STEWART (2nd POOM) --- K

  JONATHAN C. BALLARD (1st DAN) --- K

  EARL J. LUJAN (1st DAN) --- K

  APRIL R. BONE (2nd DAN) --- K

  CHRISTOPHER J. LUJAN (1st POOM)

  DALE J. LEAGAN (1st DAN)

  JORDAN W. BISHOP (1st DAN) --- K

  DANIEL C. LUCAS (1st POOM) --- K

  JOHN W. LUCAS (1st DAN) --- K

  CHRISTINA M. SOLIS (2nd Dan)

  MATTHEW J. McNABB (2nd DAN) --- K

  JACOB M. HUDOCK (2nd DAN) --- K

  JOHN D. McNABB (1st POOM) --- K

  AUSTIN R. BILES (1st POOM) --- K

  NATHAN M. BROWN (1st POOM) --- K

  LANDON T. HUDOCK (1st POOM)

  JOSHUA J. DODOO (1st POOM)

  ADAM A. ACOSTA (2nd POOM) --- K

  AARON J. MARTIN (1st POOM) --- K

  GEORGE M. WHATLEY (1st DAN) --- K 

  

  HONORARY BLACK BELTS:

  (1st Dan to 4th Dan)

  KU-YON WALLIN (11/06/1994)

  JAMES B. GARLAND (2/18/1996)

  GARY S. PANG (12/10/1997)

  BRYAN J. REID (12/12/1998)

  DON H. BUMGARDNER (12/12/1998)

  JANICE F. SULLIVAN (12/09/2000)

  REBECCA E. DODD (12/09/2000)

  PAUL R. SULLIVAN (12/15/2001)

  WAYNE R. DUNN (12/15/2001) --- K

  BRIAN K. WALL (12/14/2002)

  ELIZABETH L. PATEL (12/13/2003)

  IVAN O. SANCHEZ (12/13/2003)

  ANGELA R. WNDSOR (12/04/2004)

  YONG-SUNG PARK (6/08/2006) --- K

  FRANK P. OLSZEWSKI (12/09/2006)

  JOSHUA C. ATCHISON (6/09/2007)

  BOBBY L. BISHOP (4/05/2008)

  R.J. HERBIE BUMGARNER (4/05/2008)

  DARYL CARPENTER (8/16/2008)

  REUBEN J. ORR (8/16/2008)

  LISA C. KARR (12/13/2008)

  CHRISTY A. LUCAS (12/12/2009)

  GERALD W. KING (5/19/2012)

  NORWOOD B. CHESNUTT, III (10/13/2012)

  KAREN K. SOLIS (12/10/2016)

  SUZANNE M. WHATLEY (12/12/2020)

  

  

   INSTRUCTOR BLACK BELTS:

 

  TWYLA B. ORR (4th DAN / MASTER INSTRUCTOR)

  BOUNSOUAN SYBOUTLAN (1st DAN / ASSISTANT INSTRUCTOR)

  ALEXANDER W. BUMGARDNER (1st DAN / ASSISTANT INSTRUCTOR)

  JOSEPH T. WYKLE (2nd DAN / ASSISTANT INSTRUCTOR)

  CODY D. BISHOP (3rd DAN / ASSISTANT INSTRUCTOR)

  CYNTHIA R. WALL (1st DAN / ASSISTANT INSTRUCTOR)

  LAUREN N. DUNN (3rd DAN / ASSISTANT INSTRUCTOR)

  APRIL R. BONE (2nd DAN / TRAINING INSTRUCTOR)

  

Black Belt Club